Через систему електронних торгів в Україні зараз можуть продаватися будь-які види майна: від дрібної побутової техніки до земельних ділянок та нерухомості. Також тут можна придбати чи орендувати транспортні засоби. В категорії «Автомобілі» на Прозорро.Продажі знаходяться такі лоти: легкові та вантажні авто, броньована техніка, транспортні засоби, що використовуються для перевезення людей, техніка спеціального призначення та інше.

Мінімальна вартість транспортного засобу на онлайн торгах не може бути меншою за 15 тисяч гривень. Тут можна придбати як нові моделі транспорту, так і автомобілі, що вже вийшли з ладу. Такі авто зазвичай купують станції технічного обслуговування, що розбирають їх на запчастини. Також тут можна придбати трактори усіх видів, позашляховики та навіть автобуси. Більш детально про асортимент транспортних засобів, що продаються через онлайн аукціони, можна почитати тут www.uub.com.ua/prozorro/sale/avtomobili/.

Реалізація усіх транспортних засобів, що знаходяться у власності державних та комунальних підприємств, здійснюється через ЕТМ – електронні торгівельні майданчики, що під’єднані до єдиної бази даних. Одним з кращих на даний час онлайн майданчиків є Українська універсальна біржа (УУБ). Тут знаходиться повна база даних про виставлені лоти по всій Україні, а у випадку виникнення складнощів з пошуку необхідного товару кваліфіковані менеджери допоможуть відшукати цікавий лот. Також тут можна отримати консультаційну послугу.

Прозорро.Продажі представляє собою центральну базу даних, де знаходиться інформація про усі активні аукціони. Але в цій системі не передбачено функціональних можливостей, завдяки яким можна організовувати та проводити торги. Тому для цього і були створені торгівельні майданчики, яких наразі назбиралося близько 50. Усі вони приєднані до центральної бази даних, тому містять однакову інформацію про існуючі лоти. Але відрізняються ці торгівельні платформи між собою зручністю інтерфейсу та якістю надання послуг.

Для того, щоб придбати легковий автомобіль, фургон, трактор чи навіть автобус, вам необхідно спочатку зареєструватися на одному з акредитованих в Прозорро.Продажі торгівельних майданчиків. Далі можна буде обрати лот та подати заявку на участь в торгах. Також необхідно пам’ятати про сплату гарантійного внеску, розмір якого зазвичай становить не більше 10% від вартості лоту.